Home

Hashim Thaçi Endrit Thaçi

Endrit Thaçi tregon kush e shpalli Pavarësinë e Kosovës. 17 Shkurt, 2021. Djali i ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, Endriti ka uruar Që nga muaji nëntor, ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi po vazhdon të jetë i burgosur në kuadër të Gjykatës Speciale në Hagë. Thaçi dhe disa nga Hashim Thaçi [haˈʃim ˈθa:ʧi; Aussprache? / i] (* 24. April 1968 in Broćna, Sozialistische Föderative Republik Jugoslawien) ist ein kosovarischer Politiker.Er war von

Endrit Thaçi - Revista Kosovarj

  1. Endriti mbush 20 vjet, urimi i presidentit Hashim Thaçi për ditëlindjen e djalit të tij Magazina 2 vite Presidenti Thaçi me djalin Endritin, në bjeshkët e Sharrit
  2. View the profiles of people named Endrit Thaçi on Facebook. Join Facebook to connect with Endrit Thaçi and others you may know. Facebook gives people the..
  3. Hashim thaçi endrit thaçi (dpa) Gut 20 Jahre nach den schweren Verbrechen im Kosovo-Krieg ist gegen den Präsidenten Kosovos, Hashim Thaci, vorläufig Anklage wegen
  4. Der Held heißt Hashim Thaçi. Von 2008 bis 2014 war er der erste Ministerpräsident des neuen Staates, seit 2016 ist er dessen Präsident. Folgt man dem Vorwort des
  5. Präsident Hashim Thaçi soll als Oberkommandierer der UÇK für Kriegsverbrechen verantwortlich gewesen sein. Gestern schon war der ehemalige Parlamentspräsident
  6. Empörung über Anklage:Der saubere Krieg des Kameraden Thaçi. Der Präsident des Kosovos Hashim Thaçi am Freitag bei der Ankunft auf dem Flughafen von Tirana
  7. Endrit Thaçi ka publikuar një fotografi të babait të tij, ish-presidentit, Hashim Thaçi. Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një

Der Ankläger wirft Kosovos Präsidenten Hashim Thaci sowie weiteren Personen vor, für etwa 100 Morde an Serben während des Kosovokriegs verantwortlich zu sein Hashim Thaçi war seit 1996 politischer Chef der UÇK, die gegen die serbische Herrschaft und das Apartheitsystem gekämpft hatte. Während des Unabhängigkeitskrieges Endrit Thaçi, djali i presidenti, Hashim Thaçi, është parë i emocionuar teksa babai i tij kumtoi lajmin e ftesës nga Djali i Thaçit e Veselit dalin bashkë në Hashim Thaçi ist ein kosovarischer Rebellenführer und Politiker, der als Premierminister (2008-14) und Präsident (2016-) des Kosovo diente. Nur wenige Wochen nach

Endrit Thaçi publikon një foto të babait të tij bashkë me

Endrit Thaçi: Burrështetas si ti babi, shumë rrallë lindin

Hashim Thaçi - Wikipedi

Präsident Hashim Thaçi soll als Oberkommandierer der UÇK für Kriegsverbrechen verantwortlich gewesen sein. Gestern schon war der ehemalige Parlamentspräsident angeklagt worden Wenige Tage nach seinem Rücktritt als Präsident Kosovos ist Hashim Thaçi erstmals vor dem Tribunal in den Haag erschienen. Er wies die Anschuldigungen gegen ihn von sich Thaçi in Berlin: Ein umstrittener Gast. Hashim Thaçi wird am Mittwoch zum ersten Mal als kosovarischer Präsident von Angela Merkel im Kanzleramt empfangen. Es wird kein einfaches Treffen - auch.

Të gjitha lajmet nga Endrit Thaçi - Telegraf

Endrit Thaçi Profiles - facebook

Djali I Hashim Thaqit, Endrit Thaqi: Edhe 100 Albina Nuk Behen Si Babai Im Në Kosovë Posted By: admin March 10, 2021 Djali i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Endrit Thaçi dje për herë të parë ka dal në një intervistë për media ku ka folur për jetën e tij dhe për rininë e Kosovës, të cilët i ka krítíkuar.Të rinjtë duhet me punu jo mu sill kafeve Flet mjeku që kontrolloi sot pas aksidentit të birin e presidentit Thaçi, tregon për gjendjen e tij. para 10 muajve - GazetaBlic. Endrit Thaçi, i biri i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është trajtuar sot në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, pas një aksidenti që ka pësuar në trafik

Hashim thaçi endrit thaçi die anklage des kosovarischen

Endrit Thaçi ka publikuar një fotografi të babait të tij, ish-presidentit, Hashim Thaçi. Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim, kështu ka shkruar në mbishkrim të fotos Endrit Thaçi ka publikuar një fotografi të babait të tij, ish-presidentit, Hashim Thaçi. Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim, kështu ka shkruar në mbishkrim të fotos, raporton Gazeta Express.

Sa para i ka në konto Endrit Thaçi djali i presidentit

Biografie über Hashim Thaçi: Vom Rebell zum Präsidenten

  1. ister des Kosovo sowie Außen
  2. Djali i ish-presidentit Thaçi, Endrit Thaçi ka publikuar në Instagram një video të Hashim Thaçit me presidentin e zgjedhur Joe Biden, prej një takimi që e kishin mbajtur kohë më parë. Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden vite më parë kishte deklaruar se Hashim Thaçi është George Washington-i i Kosovës
  3. Thaçi ndodhet në paraburgim në Hagë. Endrit Thaçi ka publikuar një fotografi të babait të tij, ish-presidentit, Hashim Thaci. Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim, kështu ka shkruar n

Anklage wegen Kriegsverbrechen: Kosovos Präsident Thaçi

I pashëm, i ëmbël dhe magnet për vajza. I tillë është Endrit Thaçi, djali i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Endrit Thaçi, më shumë se për çkado tjetër, është folur për lidhjet e tij të dashurisë, që megjjthatë nuk janë konfirmuar asnjëherë, shkruan Kosovarja. Endriti, është i apasionuar pas fitnesit dhe gjithashtu ka pasur disa [ Hashim Thaçi bei der FAZ: Hier erhalten Sie ausführliche und aktuelle Nachrichten zum Präsident der Republik Kosovo. Jetzt lesen Hashim Thaçi, Liebling des Westens oder Mafiaboss? Der Westen setzt seit Langem auf Hashim Thaçi als Garanten für Stabilität im Kosovo. Doch Berichte zeigen ihn als skrupellosen Kriminellen. Endrit Thaçi: Mos e harroni se babai im, Hashim Thaçi është edhe 'BABA' i Kosovë

KOSOVË- Endrit Thaçi, djali i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi është aksidentuar mëngjesin e sotëm. Mediat kosovare shkruajnë se Endrit Thaçi ka qenë duke udhëtuar me automjetin e tij, në momentin që është aksidentuar në rrugën Prishtinë - Ferizaj. Ngjarja ndodhi rreth orës 05:25 të mëngjesit, te rreth rrotullimi afër Stacionit Policor Jugu Schwere Vorwürfe gegen Hashim Thaçi: Der kosovarische Präsident, einst Kommandeur der Befreiungsarmee des Kosovo, soll Kriegsverbrechen und Verbrechen gegen die Menschlichkeit begangen haben Djali i presidentit Hashim Thaçi, Endrit Thaçi dukshëm ka rralluar aktivitetet e tij në rrjetet sociale. Ai vazhdon të jetë kaq i pëlqyer nga gjinia femërore si për sharmin ashtu edhe fizikun e tij! Ndonëse dikur, bëntë paraqitje shumë të shpeshta nga vende të ndryshme të botës, tani ai dukshëm ka reduktuar edhe imazhet në llogaritë [

Empörung über Anklage gegen Thaçi auf dem Balka

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar sërish fotografi të babait të tij. I biri ka publikuar fotografi të ish-presidentit gjatë një vizite në Parlamentin e Kanadasë, njofton Klan Kosova. Bashkë me fotografitë Endriti thotë se ndihet krenar me bab.. Endrit dhe Hashim Thaçi (Foto: Instagram/hashimthaciofficial) Linku i lajmit u kopjua. 13.04.2019 • 16:46. Djali i presidentit Hashim Thaçi, Endriti, ka mbushur 20 vjet, ndërsa me këtë rast ka marrë një urim të veçantë nga babai i tij. Në urimin e tij, i pari i vendit ka kujtuar vitet e vështira kur kishte ardhur në jetë djali i tij. Në kohën më të turbullt dhe më të. Djali i ish-presidentit Thaçi, Endrit Thaçi ka publikuar në Instagram një video të Hashim Thaçit me presidentin e zgjedhur Joe Biden, prej një takimi që e kishin mbajtur kohë më parë. Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden vite më parë kishte deklaruar se Hashim Thaçi është George Washington-i i Kosovës. Kjo ka qenë ndër deklaratat [ Hashim thaçi lumnije thaçi - He and his wife lumnije thaci have a son named endrit. Hashim thaci (world leader) was born on the 24th of april, 1968. Eindeutiger denn je haben die bürger im kosovo für eine erneuerung gestimmt. He grew up in skenderaj, yugoslavia. Thaçi: Beteja e Koshares rriti vetëbesimin e sprovuar të from www.drenicapress.info Hashim thaçi lumnije thaçi - He was. Hashim Thaçi, (born April 24, 1968, Broćna, Yugoslavia [now Burojë, Kosovo]), Kosovar rebel leader and politician who served as the prime minister (2008-14) and president (2016-20) of Kosovo. Just weeks after assuming the premiership, he oversaw Kosovo's declaration of independence from Serbia. Early life and membership in the Kosovo Liberation Army . Thaçi was born in the Drenica.

Endrit Thaçi kujton fjalët e babait të tij me një

Hashim Thaci was born on April 24, 1968 (age 53) in Yugoslavia. He is a celebrity world leader. He attended University of Zurich, University of Pristina. The parents of Hashim Thaci are Haxhi Thaçi. He had 1 child Endrit Thaçi. His spouse is Lumnije Thaçi. Hashim Thaci Biography [ edit] Democratic Party leader who became President of Kosovo in 2016. He previously served as Prime Minister of. Kosovo's president, Hashim Thaçi. Photograph: Armend Nimani/AFP/Getty Images. Shaun Walker and Julian Borger. Wed 24 Jun 2020 10.25 EDT. Last modified on Wed 24 Jun 2020 22.04 EDT. A prosecutor. Lumnije Thaçi, gruaja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në deklarimin e pasurisë së saj për këtë vit, ka bërë të ditur se e ka shtyrë pagesën e shtëpisë, pas dorëheqjes së Thaçit si president. Vijimi i pagesës së shtëpisë është shtyrë pas zhvillimeve që kanë ndodhur në raport me bashkëshortin tim, i cili ka [

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit Hashim Thaçi përmes një storie në Instagram, ku ka publikuar një foto me nënën e Endriti me nënën takojnë Thaçin në paraburgim, lutet që sa më shpejt të bashkohen Endrit Thaçi uron festën e Bajramit me një fotografi me gjyshërit Endriti, djali i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar festën e Fitër Bajramit.. Hashim Thaçi Kosovos Präsident wegen Kriegsverbrechen angeklagt Schwere Vorwürfe gegen Hashim Thaçi: Der kosovarische Präsident, einst Kommandeur der Befreiungsarmee des Kosovo, soll. Hashim Thaçi (i lindur më 24 prill 1968) është presidenti i pestë i Republikës së Kosovës.Ai ishte kryeministri i parë i Kosovës së pavarur, Ministër i Jashtëm dhe Zëvendëskryeministr në kabinetin e ri të kryesuar nga Isa Mustafa, i cili mori detyrën më 12 dhjetor 2014.Thaçi ishte gjithashtu kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) BK'in Merkel: Meine Damen und Herren, ich freue mich, dass der kosovarische Staatspräsident Hashim Thaçi heute bei uns zu Besuch ist. Wir haben uns darauf verständigt, dass wir heute einmal.

Endrit Thaçi ka konfirmuar se së bashku me nënë e tij e kanë vizituar në Hagë, ish-presidentin Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Express. Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, Endrit Thaçi ka thënë se pret me padurim që babi i tij të vijë në Kosovë. Lexo Edhe: Me nanën këto ditë të fundit të verës. Kemi takuar edhe babin ca kohë më parë dhe i presim me. Unidade de diagnósticos e exames Rua Moreira Cesar 160 - 4º andar Ed. Tiffany Business Center Icaraí - Niterói/R

Hashim Thaçi (helytelenül gyakran Thaqi) (Buroja, 1968. április 28. -) Koszovói Köztársaság ötödik elnöke. 1999-től a Koszovó tartomány Szerbiától való elszakadásáért harcoló Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UÇK), majd a Koszovói Demokrata Párt (PDK) elnöke. 2008. január 9-étől Koszovó és Metóhia Autonóm Tartomány vezetője, 2008 Hashim Thaçi ([hä'ʃɪm « θɑ: t͡ʃɪ] ( écouter), né24 Avril 1968)est un homme politique kosovar qui a été le président du Kosovo depuis Avril 2016. Mediat kosovare shkruajnë se Endrit Thaçi ka qenë duke udhëtuar me automjetin e tij, në rrugën Prishtinë-Ferizaj. Also on 20 June, Thaçi was awarded the Honorary Citizen of the city of Kosovo Specialist Chambers and Specialist. a. ^ Albanian: Hashim Thaçi. Template:Lang-sh.: b. ^ Kosovo is the subject of a territorial dispute between the Republic of Serbia and the self-proclaimed Republic of Kosovo. Kosovo declared independence on 17 February 2008, while Serbia claims it as part of its own sovereign territory.That is why we started this kosovo.wikia.com wiki so that we dont have the serbs pushing that POV on us

Haftbefehl gegen Kosovos Präsidenten Hashim Thaci erlasse

Hashim Thaçi (Skënderaj, 24 april 1968) is een Kosovaars politicus. Van 2016 tot 2020 was hij president van Kosovo. Studie en loopbaan. Hashim Thaçi studeerde filosofie en geschiedenis aan de Universiteit van Pristina. Gedurende zijn studietijd was hij studentenleider tijdens de. Hashim Thaçi (albansk: Hashim Thaçi, noen ganger Thaqi; født 24. april 1968) er en kosovisk politiker som fra 7. april 2016 til 5. november 2020 var Kosovos president.Tidligere har han vært utenriksminister og visestatsminister i Kosovo.Han er også leder for Kosovos demokratiske parti og tidligere politisk leder av Kosovos frigjøringshær (KLA) Endrit Thaçi: Mos e harroni se babai im, Hashim Thaçi është edhe 'BABA' i Kosovës. Djali i famshem i presidentit, Endrit Thaçi i ka derguar nje mesazh te gjith te rinjve qe e perkrahin partin e ish kryeministrit Albin Kurti, Levizjen Vetvendosje. Ai ka thene se te rinjt s'duhet ta perkrahin Albinin.. Ata qe e perkrahin Albin Kurtit, sidomos te rinjt, duhet te shkojn jasht.

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, ka reaguar me një fotografi ndaj deklaratave të zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, i cili tha pala serbe është pajtuar që të hapen të gjitha arkivat, duke përfshirë edhe ato të Kosovës që kanë të bëjnë me UÇK-në. Bislimi dje ka deklaruar se kjo gjë është në favor të Kosovës Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim, kështu ka shkruar në mbishkrim të fotos, raporton Gazeta Express Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit të vendit Hashim Thaçi, ka publikuar një foto të vjetër në profilin e tij në Instagram. Në fotografinë të cilën e ka postuar në 23-vjetorin e rënies së familjes Jashari, Endriti e ka postuar një fotografi ku shihet babai i tij dhe komandanti Legjendar, Adem Jashari Endrit Thaçi në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të ish-presidentit Hashim Thaçi kur kishte arritur në Merdare pas intervistimit në Hagë. Kjo nuk është lamtumirë, por vetëm mirupafshim, ka shkruar në mbishkrim të fotografisë, fjalinë që dikur babai i tij, Hashim Thaçi e tha, në momentin kur ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit

Nach Anklage gegen Hashim Thaçi: Präsident von Kosovo

Sa para i ka në konto Endrit Thaçi djali i presidentit. 09/05/2020. Share on Facebook. Tweet on Twitter. tweet; Presidenti i vendit, Hashim Thaçit tash e disa muaj ka nisur jetën në shtëpinë e tij të re në periferi të Prishtinës. Këtë shtëpi luksoze, Presidenti Hashim Thaçi në deklarimin e pasurisë tek Agjencia Kundër Korrupsionit e ka vlerësuar 350 mijë euro. Shtëpia 350. Me flamur të UÇK-së, Endrit Thaçi shkoi para selisë së Speciales, në përkrahje të babait. Endrit Thaçi. Pas shkuarjes së Thaçit në Hagë, Endriti e bën këtë ndryshim në Instagram . Leonora Jakupi. Leonora Jakupi i shkruan djalit të Hashim Thaçit, ia thotë disa fjalë për babanë e tij. Djali i presidentit. Endrit Thaçi: Do të më marrë shumë malli për babain, por do. Thaçi facing removal. Kosovo's prime minister leads his party to victory, but opposition coalition launches bid to unseat him. Kosovo is on the verge of a political earthquake, with prime minister Hashim Thaçi likely to be ousted after six years in power despite winning parliamentary elections on Sunday (8 June) Endrit Thaçi pak më parë ka publikuar disa pamje nga vizita që ish- presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati zhvilluar në Mitrovicën e Veriut. Reagimi i tij vije pas vizitës goandwatch.com. Endrit Thaçi diss Vjosës e Albinit, poston lundrimin e Thaçit në Ujman (PAMJE) - Go & Watch. Endrit Thaçi pak më parë ka publikuar disa pamje nga vizita që ish- presidenti i vendit. Hashim Thaçi I Bën Të Fala Edi Ramës Nga Haga Përmes Endritit. Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endrit Thaçi, ka deklaruar se babai i tij i ka bërë të fala kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, raporton Gazeta Express.Kjo deklaratë e tij vie pasi Rama u shpreh sot se i mungon Hashim Thaçi i cili prej disa muajsh ndodhet në Hagë në përballje me drejtësinë.Më.

Hashim Thaçi Endrit Thaçi hashim thaçi endrit thaçi (dpa

Hashim Thaçi shpesh herë kthehet ilegalisht në Kosovë, për t'i forcuar formacionet e UÇK-së në terren. Në vitin 1997, Hashim Thaçi merr pjesë në një nga aksionet e UÇK-së, para shfaqjes së saj publike ku së bashku me Adem Jasharin dhe të tjerë, sulmojnë stacionin policor të Drenasit. Për këtë shkak, Hashim Thaçi dënohet 10 vjet burg në mungesë nga Gjykata e Qarkut. Endrit Thaçi, Facebook पर है. Endrit Thaçi और आपके अन्य परिचितों से जुड़ने के लिए Facebook में शामिल हों. Facebook लोगों को साझा करने की क्षमता प्रदान.. Endrit Thaçi nis fushatën! 15/01/2021 14:22. Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar një fotografi ku shihet babai i tij bashkë me ish-kreun e PDK'së, Kadri Veselin. PDK, ka qenë mbishkrimi që i ka vënë ai kësaj fotoje. Ndryshe, Thaçi dhe.

Endrit Thaçi kujton 22-vjetorin e Konferencës së Rambujesë

Video: Hashim Thaçi Vermöge

Endrit Thaçi - Page 2 of 2 - Revista Kosovarj

Im einem weiteren Interview für Kosovapress bezeichnete Hashim Thaçi die Verhandlungen zur Kosovo-Frage als sehr schwierig und rief die Vertreter der kosovarischen Partei auf, ein größeres Bewusstsein für den Staat Kosovo an den Tag zu legen, um den Normalisierungsdialog zwischen den beiden Mehr lesen. THAÇI: DER NORDEN WIRD TEIL DES KOSOVO BLEIBEN, ES WIRD KEINE ABSPALTUNG GEBEN. Hashim Thaçi në Prishtinë, Kosovë 2020. Foto: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ. Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë, sipas deklaratës së saj për shtyp të mërkurën, ka ngritur një. 31 de enero ·. Endrit Thaçi diss Vjosës e Albinit, poston lundrimin e Thaçit në Ujman (PAMJE) Endrit Thaçi pak më parë ka publikuar disa pamje nga vizita që ish- presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati zhvilluar në Mitrovicën e Veriut. Reagimi i tij vije pas vizitës . goandwatch.com Endrit Thaçi 正在使用 Facebook。加入 Facebook,与 Endrit Thaçi 和其他可能认识的用户互动。Facebook 让人们相互分享,让世界更开放、联系更紧密

106. Kosovo's president, Hashim Thaçi, has promised to resign immediately if a war crimes indictment filed against him at a special court in The Hague is confirmed. The indictment, yet to be. Kjo qe tha Endrit Thaçi per Babain e tij do iu habise VIDEO. Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar sërish fotografi të babait të tij. I biri ka publikuar fotografi të ish-presidentit gjatë një vizite në Parlamentin e Kanadasë, njofton Klan Kosova. Bashkë me fotografitë Endriti thotë se. HASHIM THAÇI: Shperblimi me i madh eshte qe te krijohen rrethanat qe njerezit te kthehen ne shtepite dhe pronat e tyre, dhe ky shperblim eshte liria dhe pavaresia e Kosoves. Gjithsesi qe secili ka nje perkushtim tjeter, secili eshte i perkushtuar me teper ne kuptimin individual dhe familjar, por ajo qe dua ta theksoj eshte se komuniteti shqiptar ne Kroaci, ka qene ure lidhese mes Kosoves dhe.

Endrit Thaçi, djali i ish-presidentit të vendit Hashim Thaçi ka publikuar një fotografi të vjetër në llogarinë e tij në Instagram. Në fotografi shihen babi i tij dhe Komandanti Legjendar Adem Jashari, shkruan IndeksOnline. Këtë postim e ka bërë për nder të Epopesë së UÇK-së, që. Endrit Hashim Thaçi i përgjigjet Albin Kurtit: Do ta pres vajzën tënde të rritet! 05/09/2018. Share. Facebook. Twitter. Google+. WhatsApp. Viber. Email. Djali i presidentit Thaçi, Endriti kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin nuk po e njeh si shqiptar por si malazez. Madje ia ka përmendur fshatin Vladimir sikur babai i tij para disa vjetëve. Të paktën kështu ai ka shkruar në. Endrit Thaçi: Burrështetas si ti babi, shumë rrallë lindin. 在 Facebook 上查看 KosovaPost.net 的更多内

“Më mungon vëllai im”, Endriti i përgjigjet Edi Ramës përHashim Thaçi - WikipediaLeonora Jakupi i shkruan djalit të Hashim Thaçit, ia thotëThaçi sot kthehet nga Haga, djali i tij u bën thirrjeEndrit Thaqi Archives - GazetaBlicPasuria e Zyrtarëve | Lëvizja FOL

Hashim Thaçi (Skënderaj, 24. April 1968) war Präsident von Kosovo und war bis dahin Führer der Demokratische Partei des Kosovo (PDK). Thaçi ist ein ehemaliger Führer der UÇK (Kosovar Liberation Army) und war von 2008 bis 2014 Premierminister des Kosovo. Kurz nach seinem Amtsantritt als Premierminister proklamierte er die Unabhängigkeit des Kosovo. Inhalt. 1 Studium und Karriere; 2. A prosecutor investigating crimes committed during Kosovo's 1998-99 independence war with Serbia has indicted Kosovo's president, Hashim Thaçi, for crimes against humanity and war crimes Debati për takimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë që në vende të ndryshe të Prishtinës të vendosen ed.. Bashkëshortja e ish-presidentit Hashim Thaçi, Lumnie Thaçi bashkë me djalin e tij Endrit Thaçi, kanë votuar pak më parë, raporton Gazeta Express. Ata kanë votuar në një nga qendrat e votimit në Prishtinë. Endrit Thaçi ka të veshur një dukës me mbishkrimin Liria ka emër. Pak më parë ka votuar edhe I pari i Lidhjes [ Endrit Hashim Thaçi i përgjigjet Albin Kurtit: Do ta pres vajzën tënde të rritet! 14:38 | 5 Shtator 2018. 14:38 | 5 Shtator 2018 . Djali i presidentit Thaçi, Endriti kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin nuk po e njeh si shqiptar por si malazez. Madje ia ka përmendur fshatin Vladimir sikur babai i tij para disa vjetëve. Të paktën kështu ai ka shkruar në një postim në rrjetin.